Державна реєстрація народження

Ідентифікатор послуги:

00030

Повна назва послуги:

Державна реєстрація народження

Отримати послугу онлайн:

Строки надання:

1 календарний день

Вартість:

Безоплатно

Записатися на отримання послуги

Тут ви можете зареєструватися до електронної черги для отримання послуги у ЦНАПі міста Києва.
Реєстрація
Інформація про послугу

Суб'єкти надання послуги:

 

Районні у м. Києві Відділи державної реєстрації актів цивільного стану:

Інформаційна картка (Голосіївський район)

Інформаційна картка (Дарницький район)

Інформаційна картка (Деснянський район)

Інформаційна картка (Дніпровський район)

Інформаційна картка (Оболонський район)

Інформаційна картка (Печерський район)

Інформаційна картка (Подільський район)

Інформаційна картка (Святошинський район)

Інформаційна картка (Солом’янський район)

Інформаційна картка (Шевченківський район)

 

Управління державної реєстрації актів цивільного стану Департаменту з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):

Інформаційна картка (Департамент (Центр) надання адміністративних послуг ВО КМР (КМДА)

Інформаційна картка (Дарницький район)

Інформаційна картка (Оболонський район)

Інформаційна картка (Святошинський район)

Інформаційна картка (Голосіївський район)

Строки надання:

Державна реєстрація народження дитини проводиться в день звернення заявника, а у разі подання заяви через центр надання адміністративних послуг або в електронній формі – не пізніше наступного робочого дня у разі отримання такої заяви поза робочим часом відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Необхідні документи для отримання послуги

1. Заява про державну реєстрацію народження.


2. Паспорти громадян України, паспортні документи іноземців або осіб без громадянства, що посвідчують особи батьків.


3. Паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або особи без громадянства, що посвідчує особу заявника (суб’єкта звернення).


4. Документ про шлюб батьків у разі реєстрації шлюбу компетентним органом іноземної держави.


5. Один з документів, що підтверджує факт народження:
5.1. документ, виданий закладом охорони здоров’я, що підтверджує факт народження дитини (медичне свідоцтво про народження);
5.2. медичний висновок про народження, сформований в Реєстрі медичних висновків електронної системи охорони здоров’я;
5.3. медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу та висновок про підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я - у разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я;
5.4. документ, виданий закладом охорони здоров’я, що підтверджує факт народження дитини та медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу, довідка з місця проживання дитини - у разі державної реєстрації народження дитини, яка досягла одного року і більше;
5.5. документ, виданий компетентним суб’єктом іншої держави, що підтверджує факт народження, належним чином легалізований, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.


6. У випадку реєстрації народження дитини, народженої у результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій додатково подається заява жінки, яка народила дитину, про її згоду на запис подружжя батьками дитини, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідченою, та довідка про генетичну спорідненість батьків (матері чи батька) з плодом.


7. Заява матері та батька дитини про визнання батьківства, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідченою, та документ, що підтверджує повноваження представника (засвідчені нотаріально), - у разі подання заяви про державну реєстрацію народження одним із батьків.


8. Письмова згода одного з батьків про присвоєння дитині прізвища, якщо батьки мають різні прізвища, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідченою, - у разі подання заяви про державну реєстрацію народження одним із батьків.

Нормативні документи

Сімейний Кодекс України.

 

Цивільний Кодекс України.

 

Закон України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану".

 

Постанова КМУ від 21.01.1993 №7-93 "Про державне мито".

 

Постанова КМУ від 09.01.2013 №9 "Про затвердження Порядку підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров'я".

Спосіб подання

Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника письмово або усно чи заповнивши заяву на отримання послуги онлайн на сайті: https://diia.gov.ua/services/yemalyatko.

Результат та спосіб отримання

Результат послуги:

1. Складання актового запису про народження в електронному вигляді в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та на паперових носіях і видача:

а) свідоцтва про народження дитини; витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян (довідка) про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України;

б) витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження відповідно до статей 126, 133, 135 Сімейного кодексу України із зазначенням факту мертвонародження або смерті на першому тижні життя.

2. Письмова відмова в проведенні державної реєстрації народження.

 

Особисто, законним представником

Онлайн консультант