Видача дубліката посвідчення батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї

Ідентифікатор послуги:

01194

Повна назва послуги:

Видача дубліката посвідчення батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї

Строки надання:

10 робочих днів

Вартість:

Безоплатно

Записатися на отримання послуги

Тут ви можете зареєструватися до електронної черги для отримання послуги у ЦНАПі міста Києва.
Реєстрація
Необхідні документи для отримання послуги

Для отримання нових посвідчень (дублікату) батьків з багатодітної сім’ї або посвідчень (дублікату) дитини з багатодітної сім’ї:

 

1. Заява одного з батьків про видачу посвідчень.

 

2. Копії свідоцтв про народження дітей (у разі народження дитини за межами України - копії свідоцтва про народження дитини з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову).

 

3. Копія свідоцтва про шлюб та розлучення (крім батьків, які не перебувають у шлюбі).

 

4. Копії паспортів суб’єктів звернень - 1, 2 сторінки та сторінка з відміткою про реєстрацію місця проживання (для паспорта громадянина України у вигляді книжечки), копія витягу 3 демографічного реєстру (для паспорта у вигляді ID-картки) та копії реєстраційних номерів облікової картки платника податків.

 

5. Копії посвідки на постійне проживання батьків, якщо вони є іноземцями або особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.

 

6. Витяг з реєстру територіальної громади (для усіх членів сім’ї).

 

7. Фотокартки (батьків та дітей з 6-ти річного віку) розміром 30 х 40 міліметрів по 1 шт.

 

8. Довідка про підтвердження зарахування до закладу освіти або про переведення на наступний курс навчання в межах відповідної програми підготовки (інформація   підтверджується заявником кожного семестру до закінчення закладу освіти, але не довше ніж до досягнення особою 23 років) - у разі навчання дитини за денною формою навчання у закладі загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти. У разі навчання дитини за межами України - довідки з навчального закладу з перекладом на українську мову, вірність якого засвідчена нотаріусом.

 

9. Довідка структурного підрозділу районної, районної в мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради про те, що батькам за місцем реєстрації посвідчення не видавалися (у разі, коли зареєстроване місце проживання батьків різне).

 

10. У разі реєстрації повторного шлюбу та проживання із дітьми від попереднього шлюбу - копія рішення суду із зазначенням місця проживання дитини з одним із батьків після розірвання шлюбу; витяг з реєстру територіальної громади, що підтверджує відомості про місце проживання заявника та дитини, у паперовій або електронній формі; копія судового наказу/рішення про стягнення аліментів, у якому зазначено місце проживання дитини; копія висновку служби у справах дітей про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України; копія акта обстеження умов проживання, виданого службою у справах дітей; копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; копія рішення суду про позбавлення батька чи матері батьківських прав, визнання батька (матері) недієздатним (недієздатною), безвісти відсутнім (відсутньою); копія свідоцтва про смерть батька чи матері; копія свідоцтва про народження дитини ~ у разі внесення до актового запису цивільного стану змін у зв’язку з усиновленням такої дитини.

У разі пошкодження, втрати посвідчення або зміни прізвища, імені та по батькові, встановлення розбіжностей у записах видається нове посвідчення після подання усіх документів, передбачених законодавством для його видачі.

Старі та пошкоджені посвідчення повертаються структурному підрозділу, що його видав.

У разі втрати посвідчення батьків багатодітної сім’ї батьками додатково подається інформація щодо розміщення оголошення у друкованих засобах масової інформації про недійсність втраченого посвідчення із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові власника, серії і номера документа, інформацією, ким виданий документ.

 

Для отримання нових посвідчень (дублікатів) у разі переміщення багатодітної сім’ї із тимчасово окупованої території України, території проведення антитерористичної операції, населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення або воєнних дій, пов’язаних із забезпеченням відсічі збройної агресії:

 

1. Заява одного з батьків про видачу посвідчень.

 

2. Копії свідоцтв про народження дітей (у разі народження дитини за межами України - копії свідоцтва про народження дитини з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову).

 

3. Копії свідоцтва про шлюб та розлучення (крім батьків, які не перебувають у шлюбі).

 

4. Копії паспортів суб’єктів звернень - 1, 2 сторінки та сторінка з відміткою про реєстрацію місця проживання (для паспорта громадянина України у вигляді книжечки), копія витягу 3 демографічного реєстру (для паспорта у вигляді ID-картки) та копії реєстраційних номерів облікової картки платника податків.

 

5. Фотокартки (батьків і дітей) розміром 30 х 40 міліметрів.

 

6. Довідка про підтвердження зарахування до закладу освіти або про переведення на наступний курс навчання в межах відповідної програми підготовки (інформація   підтверджується заявником кожного семестру до закінчення закладу освіти, але не довше ніж до досягнення особою 23 років) - у разі навчання дитини за денною формою навчання у закладі загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти. У разі навчання дитини за межами України - довідки з навчального закладу з перекладом на українську мову, вірність якого засвідчена нотаріусом.

 

7. У разі реєстрації повторного шлюбу та проживання із дітьми від попереднього шлюбу - копія рішення суду із зазначенням місця проживання дитини з одним із батьків після розірвання шлюбу; витяг з реєстру територіальної громади, що підтверджує відомості про місце проживання заявника та дитини, у паперовій або електронній формі; копія судового наказу/рішення про стягнення аліментів, у якому зазначено місце проживання дитини; копія висновку служби у справах дітей про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України; копія акта обстеження умов проживання, виданого службою у справах дітей; копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; копія рішення суду про позбавлення батька чи матері батьківських прав, визнання батька (матері) недієздатним (недієздатною), безвісти відсутнім (відсутньою); копія свідоцтва про смерть батька чи матері; копія свідоцтва про народження дитини - у разі внесення до актового запису цивільного стану змін у зв’язку з усиновленням такої дитини.*

 

8. Копії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, (для усіх членів сім’ї).

Нормативні документи

ЗУ «Про охорону дитинства».

 

ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей».

 

ЗУ «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні».

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 02.03.2010 року №209 «Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків з багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї».

 

Наказ Міністерства України у справах сім‘ї, молоді та спорту від 13.08.2008 №3337 «Про єдиний облік багатодітних сімей в Україні», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05.09.2008 за № 815/15506.

 

Наказ Міністерства України у справах сім‘ї, молоді та спорту від 29.06.2010 № 1947 «Про затвердження Інструкції про порядок видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.07.2010 за № 531/17826.

 

Наказ Міністерства соціальної політики України від 18.05.2021 № 253 «Про затвердження форми заяви для оформлення посвідчення батьків багатодітної сім’ї та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 09.08.2021 за № 1041/36663.

Спосіб подання

Документи надаються суб’єктом звернення особисто при наявності оригіналів документів, або уповноваженою особою, в довіреності якої має бути чітко зазначено, на який саме вид адміністративних послуг подаються документи.

Результат та спосіб отримання

Результат надання послуги - видача нового посвідчення (дублікату) батьків багатодітної сім’ї та/або дитини з багатодітної сім’ї у зв’язку із втратою або псуванням виданого раніше посвідчення або відмова у видачі нового посвідчення (дублікату) батьків багатодітної сім’ї та/або дитини з багатодітної сім’ї у зв’язку із втратою або псуванням виданого раніше посвідчення.

Онлайн консультант